Aktuality

30.09.2021

V posledních týdnech a měsících zažíváme po celé Evropě bezprecedentní nárůst cen energií, který se dotkne i lidí v České republice. Ceny elektřiny dokonce překonaly dosavadní rekord z roku 2008 a je možné, že dále porostou. Přinášíme prohlášení Klimatické koalice a Zeleného kruhu.

21.09.2021

U příležitosti klimatického summitu OSN COP26, který se letos koná v Glasgow, pořádá World Climate March virtuální akci, jejímž cílem je vyvinout tlak na vedoucí představitele, aby okamžitě začali jednat proti klimatické krizi a nerovnosti.

Zapojit se můžete skrz web World Climate March!

06.09.2021

Zveme vás na diskusní seminář Volby a klima: co by měla dělat nová vláda?

Volební  kampaň  pro  říjnové volby do Poslanecké sněmovny PČR je v plném proudu. Co by ve světle vědeckých poznatků o změně klimatu měli prosazovat kandidáti do sněmovny v zájmu této i budoucích generací?

Zúčastněte se diskuse s odborníky a odbornicemi, která se uskuteční 7. září od 15 hodin na půdě Akademie věd

09.08.2021

Zajímají vás velké problémy, kterým dnes společnost čelí? Zapojte se do diskuze a podělte se o své myšlenky, nápady a zkušenosti.

Zveme mladé lidi, aby se zúčastnili diskusní skupiny, kde budeme hovořit o některých z největších problémů, kterým dnes společnost čelí.

Tyto diskuse jsou součástí výzkumu, který pomůže nevládním a charitativním organizacím lépe porozumět veřejnému mínění ohledně nejnaléhavějších otázek naší doby.

16.07.2021

Místopředseda Evropské komise Frans Timmermans se dnes sejde s ekologickými organizacemi

Situace v české energetice a kritický stav zdejší krajiny, to jsou témata, která na dnešní schůzce s místopředsedou Evropské komise proberou zástupci a zástupkyně ekologických organizací, včetně CDE.

14.07.2021

Vše důležité k Fit for 55. Co přináší nová klimaticko-energetická legislativa EU?

Přinášíme přehled základních informací a relevantních zdrojů k dlouho očekávanému legislativnímu balíčku Fit for 55. Grafiky, mediální ohlasy, analýzy a další odkazy, vše na jednom místě. Přehled postupně aktualizujeme.

24.06.2021

V Karlovarském kraji proběhlo první veřejné projednání Plánu spravedlivé územní transformace

Jednalo se o vůbec první pokus o participativní akci zaměřenou na veřejnost v rámci českých uhelných regionů. Kraj teď sbírá připomínky.

10.06.2021

Záznam webináře: Market Of Experiences - Cultivating Just Transition in CEE

Pusťte si záznam workshopu, který CDE uspořádalo 18. a 19. května 2021 ve spolupráci s CAN Europe.

Zjistěte, jaké jsou zkušenosti klimatické komunity ze střední a východní Evropy a poučte se z inspirativních projektů spravedlivé transformace. Akce byla volně přístupným a participativním setkáním a jejím účelem bylo kultivovat kompetence, sdílet projektové tipy a zkušenosti a posílit klimatické sítě jako takové.

13.05.2021

Zveřejňujeme: National Energy and Climate Plans Tracker ve spolupráci s CAN Europe

Analytický nástroj NECP Tracker ukazuje, jak vybrané členské státy EU plní či neplní své vlastní klimatické plány. Vedle Česka zahrnuje data pro Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Francii, Německo, Polsko, Portugalsko, Slovinsko a Španělsko.

Více informací a odkaz na interaktivní prezentaci najdete v tomto v článku.

24.03.2021

Záznam online diskuze: Zapojujeme města do klimatických řešení

Podívejte se na záznam představení naší nové publikace a diskuze s panelisty.

  • Tomáš Jungwirth, autor publikace, CDE
  • Pavla Vidanová, Pakt starostů a primátorů, Ministerstvo životního prostředí
  • Jiří Tencar, energetický specialista, Smart Písek
  • Anna Kšírová, zakladatelka Rodiče za klima Liberec

Hledaný výraz

[ zavřít ]