Aktuality

15.09.2022

Nová webová aplikace umožňuje sledovat koncentrace metanu na území Česka

Podívejte se, kde v Česku dochází k únikům metanu či jaké koncentrace tohoto škodlivého plynu se vyskytují na území vašeho bydliště. Přinášíme novou interaktivní webovou aplikaci skrze níž je možné sledovat koncentrace metanu na území Česka. Aplikace je založena na satelitních datech ze Sentinelu 5P od Evropské vesmírné agentury.

Tiskové zprávy

04.10.2022
Miliardy z Fondu pro spravedlivou transformaci se Česko chystá vyčerpat rychle, nikoliv efektivně
30.09.2022
EU má shodu na zastropování zisků energetických firem. Ochranu před neúnosnými cenami musí nyní dotáhnout vlády
27.09.2022
Energie lidem: komplexní plán proti energetické chudobě a pomoc s vysokými cenami od sociálních a ekologických organizací

Publikace

20.08.2022

Life Unify Layman´s Report

Life Unify Layman´s Report shrnuje průběh tříletého projektu, který se zaměřoval na monitoring Národních klimaticko energetických plánů (NECP) a Národních dlouhodobých strategií (nLTS). Projekt vycházel z přesvědčení, že vypracováním ambiciózních NECP a nLTS mohou členské státy urychlit realizaci těchto plánů a přechod na nízkouhlíkové hospodářství. EU by tak nejen směřovala ke splnění svých emisních cílů, ale mířila nad jejich rámec, čímž by se přiblížila závazkům vyplývajícím z Pařížské dohody.

Události

23.08.2022

Repowering for the People: challenges and opportunities for EU member states

Přinášíme zprávu (pouze v aj) z webináře s názvem Repowering for the People: challenges and opportunities for EU member states, který se uskutečnil 30. června 2022. Na akci pořádané v rámci projektu LIFE Unify se sešli zástupci rozhodovacích orgánů, soukromého sektoru a občanské společnosti, aby diskutovali o dopadech balíčku REPowerEU na národní úrovni a o tom, jak jej mohou členské státy využít jako akcelerátor energetické transformace.

Projekty

09.09.2021

Towards a climate neutral EU: Efficient allocation of EU funds

Hlavním cílem projektu je přispět k podpoře efektivního využívání evropských peněz, vyzdvihovat příklady dobré praxe a na národní i mezinárodní úrovni sdílet získané poznatky. Projekt tak pomůže zlepšit úroveň nakládání s fondy EU a evropskou fiskální politiku s ohledem na klimatická opatření a Zelenou dohodu pro Evropu.

V médiích

02.08.2022

denikn.cz: Pálí nás klimatická krize. Její řešení by mělo být pro české předsednictví nejvyšší prioritou

Komentář Štěpána Viziho: Válka na Ukrajině, stoupající ceny energií, rekordní horka a sucha i rozsáhlé požáry. Evropa a s ní Česko dnes čelí bezpečnostní, energetické, sociální a klimatické krizi zároveň a musí hledat cesty, jak všechny tyto krize také zároveň řešit.

O nás

Centrum pro dopravu a energetiku (CDE) je nevládní nezisková organizace, která se dlouhodobě zabývá vlivem dopravy a energetiky na životní prostředí, a to zejména v souvislosti s ochranou klimatu a snižováním emisí skleníkových plynů.

Centrum pro dopravu a energetiku

Heřmanova 8
170 00 Praha 7

E-mail: cde@cde-org.cz

IČO: 67980961

více

Hledaný výraz

[ zavřít ]