Aktuality

06.09.2021

Zveme vás na diskusní seminář Volby a klima: co by měla dělat nová vláda?

Volební  kampaň  pro  říjnové volby do Poslanecké sněmovny PČR je v plném proudu. Co by ve světle vědeckých poznatků o změně klimatu měli prosazovat kandidáti do sněmovny v zájmu této i budoucích generací?

Zúčastněte se diskuse s odborníky a odbornicemi, která se uskuteční 7. září od 15 hodin na půdě Akademie věd

Tiskové zprávy

22.09.2021
Pracovní pozice: Finanční koordinátor/ka na 0,5 úvazku
30.08.2021
Dohoda o partnerství: Jak Česko utratí miliardy z EU? Vláda bude schvalovat dohodu, která je už nyní zastaralá
25.08.2021
Plán spravedlivé územní transformace: Kdo získá miliardy z evropských fondů? Vláda bude schvalovat plán na přeměnu uhelných regionů

Publikace

24.08.2021

Stav plánů spravedlivé územní transformace ve státech střední a východní Evropy

Přinášíme další průběžnou zprávu o přípravách plánů spravedlivé územní transformace v sedmi zemích střední a východní Evropy. Předložená analýza se zaměřuje na dvě hlavní otázky: zda jsou plány v souladu s principy partnerství EU, které vyžadují zapojení zúčastněných stran ve všech fázích plánování a rozdělování finančních prostředků EU, a jaké jsou jejich závazky v oblasti dekarbonizace a transformace energetiky.

Události

20.08.2021

Volby a klima: co by měla dělat nová vláda?

Volební  kampaň  pro  říjnové volby do Poslanecké sněmovny PČR je v plném proudu. Co by ve světle vědeckých poznatků o změně klimatu měli prosazovat kandidáti do sněmovny v zájmu této i budoucích generací? Centrum pro dopravu a energetiku, Komise pro životní prostředí Akademie věd a Společnost pro trvale udržitelný rozvoj Vás zvou na diskusní seminář Volby a klima: co by měla dělat nová vláda?, který se uskuteční 7. září od 15 hodin.

Projekty

01.10.2020

Towards a climate-neutral EU: funding and incentives for a transformative European Green Deal and Recovery Plan

EEB a Clean Air Action Group (Levegő Munkacsoport) zahájili v říjnu 2020 nový projekt, který si se zaměřuje na fomování rozpočtu EU na období 2021–27 a Plánu na podporu oživení Evropy. Členové konsorcia poskytují expertní vstupy do politického procesu a snaží naplňovat participativní princip. Cílem je umožnit výměnu názorů a učinit nový evropský rozpočet klimaticky odolným. Zároveň se snažíme zvyšovat povědomí o nutnosti vypracovat cílená doporučení pro lepší využívání fondů EU.

V médiích

08.09.2021

ekolist.cz: Právnička: Česko by mělo mít klimatický zákon a vláda klima jako prioritu

V Česku by se měl připravovat klimatický zákon a budoucí vláda by měla jasně vyjádřit, že řešení změny klimatu je pro ni prioritou. Na semináři Volby a klima: Co by měla dělat nová vláda?, které spolupořádalo Centrum pro dopravu a energetiku, to uvedla právnička Hana Müllerová. Klimatické zákony podle ní pomáhají definovat cíle v ochraně klimatu i cestu k jejich dosažení. Müllerová působí v Ústavu státu a práva AV. Specializuje se na právo životního prostředí a klimatické právo.

O nás

Centrum pro dopravu a energetiku (CDE) je nevládní nezisková organizace, která se dlouhodobě zabývá vlivem dopravy a energetiky na životní prostředí, a to zejména v souvislosti s ochranou klimatu a snižováním emisí skleníkových plynů.

Centrum pro dopravu a energetiku

Heřmanova 8
170 00 Praha 7

E-mail: cde@cde-org.cz

IČO: 67980961

více

Hledaný výraz

[ zavřít ]