Tiskové zprávy

31.03.2021
Průzkum: Česká veřejnost preferuje konec spalování uhlí v roce 2033. Podporuje ho téměř každý druhý člověk
30.03.2021
EU Cash Awards: Berou plánované investice z evropských fondů ohled na klima? Neziskové organizace upozorňují na dobré i špatné záměry
23.03.2021
Města získala návod, jak šetřit klima i peníze

Publikace

 
23.03.2021

Zapojujeme města do klimatických řešení

Příručka pro samosprávy a aktivní občan(k)y od Tomáše Jungwirtha. Města a obce stojí v současné době před obrovskou výzvou. Jak čelit dopadům klimatické změny? Nesnesitelná vedra a sucha jsou jen malou částí problému. Ochrana klimatu přitom šetří nejen zdraví lidí a přírodu, ale také finance. Jen úspory na energetice mohou městům přinést každoročně miliony korun zpět do rozpočtu.Jaké konkrétní kroky pro ochranu klimatu mohou obce činit a kde přesně na ně získat peníze? Tím se zabývá nová publikace Zapojujeme města do klimatických řešení, kterou vydává Centrum pro dopravu a energetiku společně s Klimatickou koalicí.

 

Události

 
23.03.2021

Online diskuze: Zapojujeme města do klimatických řešení

Debatovat budeme o tom, co smysluplného mohou obce a města dělat se změnou klimatu. Co mohou žádat místní obyvatelé a obyvatelky. Jak začít s energetickou transformací na místní úrovni a kde na to vše vzít peníze? Zjistíte, jak připravit své město či obec na dopady klimatické změny i jak mohou obce snižovat emise skleníkových plynů.

V rámci diskuze představíme také novou publikaci “Zapojujeme města a obce do klimatických řešení” z dílny Centra pro dopravu a energetiku a Klimatické koalice.

Projekty

 
01.10.2020

Towards a climate-neutral EU: funding and incentives for a transformative European Green Deal and Recovery Plan

European Environmental Bureau a Clean Air Action Group (Levegő Munkacsoport) zahájili v říjnu 2020 nový projekt, který si klade za cíl působit na formování víceletého finančního rámce (VFR), tj. rozpočtu EU na období 2021–27), a Plánu na podporu oživení Evropy. Členové konsorcia poskytují expertní vstupy do politického procesu a snaží naplňovat participativní princip. Cílem je umožnit výměnu názorů, učinit nový evropský rozpočet klimaticky odolným a zároveň zvyšovat povědomí o nutnosti vypracovat cílená doporučení pro lepší využívání fondů EU.

V médiích

08.02.2021

ihned.cz: Trapas v Bruselu. Češi dostali vynadáno za potravinové kvóty a pak vyzývali ostatní k solidaritě a posilování jednotného trhu

O nás

Centrum pro dopravu a energetiku (CDE) je nevládní nezisková organizace, která se dlouhodobě zabývá vlivem dopravy a energetiky na životní prostředí, a to zejména v souvislosti s ochranou klimatu a snižováním emisí skleníkových plynů.

Centrum pro dopravu a energetiku

Heřmanova 8
170 00 Praha 7

E-mail: cde@cde-org.cz

IČO: 67980961

více

Hledaný výraz

[ zavřít ]