Aktuality

19.07.2022

Keňská aktivistka vyzývá k podpoře klimatické spravedlnosti

Elizabeth Wathuti vyzývá světové politické zástupce a zástupkyně, aby se postavili na stranu klimatické spravedlnosti a pomohli komunitám v první linii klimatické krize.
 
Připojte se k jejímu otevřenému dopisu a podpořte finanční mechanismus Loss And Damage.

Tiskové zprávy

29.06.2022
Členské státy EU včera dál oslabily klimatickou legislativu Fit for 55. Cíl 1,5°C je v nedohlednu
28.06.2022
Pracovní pozice: Expert*ka na energetickou transformaci
21.06.2022
Společné prohlášení českých a evropských občanských organizací k prioritám pro české předsednictví v Radě Evropské unie

Publikace

20.07.2022

Taking Stock & Planning Ahead: National Energy and Climate Plans as a tool to achieve climate safety and energy security

Přinášíme novou analýzu projektu LIFE Unife, která vznikla ve spolupráci organizací sdružných v CAN Europe. Zpráva alalyzuje, jak se v 10 vybraných zemích dařilo za poslední tři roky implementovat Národní klimaticko-energetické plány. Výsledky analýzy ukazují, že plány v současné podobě neplní svůj účel. Na základě analýzy pak autoři a autorky přináší doporučení do dalšího procesu, během kterého budou muset země své plány v příštím roce aktualizovat.

Události

17.02.2022

Současnost a budoucnost uhelného Severozápadu: Jak na spravedlivou transformaci?

Zveme Vás na debatu o příležitostech, které uhelným regionům nabízí tzv. spravedlivá transformace.

Uhelný průmysl pomalu končí a nastává chvíle pro hledání nových cest. Jak posílit soběstačnost Ústeckého a Karlovarského kraje? Jak podpořit místní obyvatele a zkvalitnit zdejší život? A jakou roli má v tomto procesu hrát stát, místní lidé a podnikatelská sféra?

Projekty

09.09.2021

Towards a climate neutral EU: Efficient allocation of EU funds

Hlavním cílem projektu je přispět k podpoře efektivního využívání evropských peněz, vyzdvihovat příklady dobré praxe a na národní i mezinárodní úrovni sdílet získané poznatky. Projekt tak pomůže zlepšit úroveň nakládání s fondy EU a evropskou fiskální politiku s ohledem na klimatická opatření a Zelenou dohodu pro Evropu.

V médiích

02.08.2022

denikn.cz: Pálí nás klimatická krize. Její řešení by mělo být pro české předsednictví nejvyšší prioritou

Komentář Štěpána Viziho: Válka na Ukrajině, stoupající ceny energií, rekordní horka a sucha i rozsáhlé požáry. Evropa a s ní Česko dnes čelí bezpečnostní, energetické, sociální a klimatické krizi zároveň a musí hledat cesty, jak všechny tyto krize také zároveň řešit.

O nás

Centrum pro dopravu a energetiku (CDE) je nevládní nezisková organizace, která se dlouhodobě zabývá vlivem dopravy a energetiky na životní prostředí, a to zejména v souvislosti s ochranou klimatu a snižováním emisí skleníkových plynů.

Centrum pro dopravu a energetiku

Heřmanova 8
170 00 Praha 7

E-mail: cde@cde-org.cz

IČO: 67980961

více

Hledaný výraz

[ zavřít ]