Aktuality

21.01.2022

Nastupující předsednické trio musí chránit klima a vyhnout se falešným řešením

Šest let po ratifikaci Pařížské dohody jsme stále daleko od cesty vedoucí k cíli zastavit oteplování planety na +1,5 °C.

Podle předložených plánů jednotlivých států by teplota v roce 2100 dosáhla +2,7 °C, což výrazně přesahuje již tak kritickou hranici. Vyzýváme probíhající a nadcházející předsednictví v Radě EU, aby jednala ve společném zájmu evropských občanů.

Tiskové zprávy

21.01.2022
Nastupující předsednické trio musí chránit klima a vyhnout se falešným řešením
07.01.2022
Czech Republic commits to 2033 coal exit which will need to be sped up
03.01.2022
Zařazení jádra a zemního plynu do udržitelné taxonomie EU podkopává snahy o ochranu klimatu a neřeší vysoké ceny energií

Publikace

27.01.2022

Spravedlivá transformace: Co se povedlo v zahraničí?

Uhelné regiony po celém světě se potýkají se strukturálními problémy, které způsobil rozmach a pád jednoho odvětví. V Česku před námi dnes stojí výzva, jak zajistit spravedlivý odklon od uhlí. Řada regionů po celém světě už takovým procesem prošla nebo prochází, a nebylo by moudré se z jejich úspěchů a chyb nepoučit. V tomto textu se vydáváme do Řecka, Španělska, Německa, Finska a dalších zemí, kde se podle nás daří úspěšně čelit konkrétním výzvám energetické, ekonomické a společenské transformace.

Události

12.10.2021

Workshop o fungování trhu s elektřinou s Františkem Vaškem

Klikněte a registrujte se včas přes Zoom. Událost proběhne online 20. října 2021.

Projekty

09.09.2021

Towards a climate neutral EU: Efficient allocation of EU funds

Hlavním cílem projektu je přispět k podpoře efektivního využívání evropských peněz, vyzdvihovat příklady dobré praxe a na národní i mezinárodní úrovni sdílet získané poznatky. Projekt tak pomůže zlepšit úroveň nakládání s fondy EU a evropskou fiskální politiku s ohledem na klimatická opatření a Zelenou dohodu pro Evropu.

V médiích

18.01.2022

Český rozhlas Plus: Rozhovor s Kateřinou Davidovou před jednáním Tripartity

Kateřina Davidová v pořadu Ranní Plus popisuje, jaká je pozice nové české vlády, premiéra a nové ministryně životního prostředí ke klimaticko-energetickému balíčku Fit for 55. 

O nás

Centrum pro dopravu a energetiku (CDE) je nevládní nezisková organizace, která se dlouhodobě zabývá vlivem dopravy a energetiky na životní prostředí, a to zejména v souvislosti s ochranou klimatu a snižováním emisí skleníkových plynů.

Centrum pro dopravu a energetiku

Heřmanova 8
170 00 Praha 7

E-mail: cde@cde-org.cz

IČO: 67980961

více

Hledaný výraz

[ zavřít ]