Aktuality

05.03.2023

Český průmysl musí zezelenat, aby přežil, říká Kateřina Davidová

Přechod na čisté technologie, jejich výzkum, vývoj i výroba, už nemůžou být vnímány čistě jako otázka snižování emisí, ale i jako otázka udržení konkurenceschopnosti na globálním trhu. Zelený závod začal a Česká republika by měla zbystřit.

Tiskové zprávy

10.03.2023
Výzvy pro nového ministra životního prostředí: rozhýbat ochranu klimatu a biodiverzity
09.03.2023
Národní plán obnovy: Plynovod a Dukovany dostanou dotaci, chudé domácnosti jen půjčku
16.02.2023
Nová energetická politika státu by se měla soustředit na inovace, solidaritu či řešení klimatické krize, shodli se ekologické organizace i zástupci byznysu

Publikace

22.12.2022

Česká republika v čase geopolitických změn: Energetická bezpečnost v centru pozornosti

Přechod k energetickým systémům, které budou zahrnovat více obnovitelných zdrojů, je zásadní změnou v řešení energetické bezpečnosti i klimatické krize.

Přečtěte si náš policy briefing, který vznikl jako výstup z odborné konference "Udržitelně a dostupně: energetická bezpečnost v čase transformace".

Události

07.02.2023

Debata o ženském (zeleném) leadershipu

Pražská kancelář nadace Heinrich Böll Stiftung pořádá 9. 2. 2023 v Praze diskusi se ženami, které zastávají vedoucí pozice v neziskových organizacích a politice. Diskuse se vedle ředitelky české pobočky Lékařů bez hranic Sylvy Horákové a poslankyně Evropského parlamentu Katrin Langensiepen zúčastní také ředitelka Centra pro dopravu a energetiku Barbora Urbanová. 

Projekty

01.03.2023

LIFE TogetherFor1.5

Projekt LIFE TogetherFor1.5 je celoevropský projekt, jehož cílem je sladit klimatickou a energetickou politiku EU s opatřeními pro dosažení cíle Pařížské dohody - udržet globální oteplení pod 1,5 °C. Projekt využívá příležitostí, které nabízí klimatická a energetická politika na národní i evropské úrovni.

V médiích

02.08.2022

denikn.cz: Pálí nás klimatická krize. Její řešení by mělo být pro české předsednictví nejvyšší prioritou

Komentář Štěpána Viziho: Válka na Ukrajině, stoupající ceny energií, rekordní horka a sucha i rozsáhlé požáry. Evropa a s ní Česko dnes čelí bezpečnostní, energetické, sociální a klimatické krizi zároveň a musí hledat cesty, jak všechny tyto krize také zároveň řešit.

O nás

Centrum pro dopravu a energetiku (CDE) je nevládní nezisková organizace, která se dlouhodobě zabývá vlivem dopravy a energetiky na životní prostředí, a to zejména v souvislosti s ochranou klimatu a snižováním emisí skleníkových plynů.

Centrum pro dopravu a energetiku

Heřmanova 8
170 00 Praha 7

E-mail: cde@cde-org.cz

IČO: 67980961

více

Hledaný výraz

[ zavřít ]