Tiskové zprávy

13.05.2021
Česko neplní klimatické cíle. Největší problém představují zničené lesy
04.05.2021
Národní plán obnovy nabírá zpoždění, protože neobsahuje 37 % investic na ochranu klimatu
29.04.2021
“Raději bych žil v progresivní zemi”. Český projekt komunitní energetiky získal ohlas v mezinárodním klání EU Cash Awards

Publikace

 
23.03.2021

Zapojujeme města do klimatických řešení

Příručka pro samosprávy a aktivní občan(k)y od Tomáše Jungwirtha. Města a obce stojí v současné době před obrovskou výzvou. Jak čelit dopadům klimatické změny? Nesnesitelná vedra a sucha jsou jen malou částí problému. Ochrana klimatu přitom šetří nejen zdraví lidí a přírodu, ale také finance. Jen úspory na energetice mohou městům přinést každoročně miliony korun zpět do rozpočtu.Jaké konkrétní kroky pro ochranu klimatu mohou obce činit a kde přesně na ně získat peníze? Tím se zabývá nová publikace Zapojujeme města do klimatických řešení, kterou vydává Centrum pro dopravu a energetiku společně s Klimatickou koalicí.

 

Události

 
09.06.2021

Workshop: Genderově vyvážené vyjadřování v češtině s lingvistkou Mgr. Janou Valdrovou, PhD.

Zveme vás na workshop Genderově vyvážené vyjadřování v češtině s lingvistkou Mgr. Janou Valdrovou, PhD. Přesné datum bude oznámeno brzy.

Během workshopu se zaměříme na práci v klimatickém hnutí a naučíme se identifikovat problematické vyjadřovací zvyky a také používat různé nástroje pro zvýšení jazykové kreativity. Workshop má kapacitu 20 míst.

 

Projekty

 
01.10.2020

Towards a climate-neutral EU: funding and incentives for a transformative European Green Deal and Recovery Plan

European Environmental Bureau a Clean Air Action Group (Levegő Munkacsoport) zahájili v říjnu 2020 nový projekt, který si klade za cíl působit na formování víceletého finančního rámce (VFR), tj. rozpočtu EU na období 2021–27), a Plánu na podporu oživení Evropy. Členové konsorcia poskytují expertní vstupy do politického procesu a snaží naplňovat participativní princip. Cílem je umožnit výměnu názorů, učinit nový evropský rozpočet klimaticky odolným a zároveň zvyšovat povědomí o nutnosti vypracovat cílená doporučení pro lepší využívání fondů EU.

V médiích

11.05.2021

solarninoviny.cz: Národní plán obnovy nabírá zpoždění. Nesplňuje požadavek Bruselu na 37 % podíl investic na ochranu klimatu

V pátek 30. dubna měla vláda do Bruselu oficiálně odeslat Národní plán obnovy (NPO). Plán by Česku umožnil čerpat do roku 2026 až 192 miliard korun. Jeho aktuální verze má ale vážné nedostatky – především v současné podobě nenaplňuje základní požadavek, aby 37 % z jeho objemu šlo na klimatická opatření.

O nás

Centrum pro dopravu a energetiku (CDE) je nevládní nezisková organizace, která se dlouhodobě zabývá vlivem dopravy a energetiky na životní prostředí, a to zejména v souvislosti s ochranou klimatu a snižováním emisí skleníkových plynů.

Centrum pro dopravu a energetiku

Heřmanova 8
170 00 Praha 7

E-mail: cde@cde-org.cz

IČO: 67980961

více

Hledaný výraz

[ zavřít ]