Aktuality

16.07.2021

Místopředseda Evropské komise Frans Timmermans se dnes sejde s ekologickými organizacemi

Situace v české energetice a kritický stav zdejší krajiny, to jsou témata, která na dnešní schůzce s místopředsedou Evropské komise proberou zástupci a zástupkyně ekologických organizací, včetně CDE.

Tiskové zprávy

16.07.2021
Místopředseda Evropské komise Timmermans se dnes setká s ekologickými organizacemi. Proberou kritický stav naší krajiny i energetiky
14.07.2021
Evropská komise představila dlouho očekávanou energeticko-klimatickou legislativu, která má snížit emise EU o 55 % do roku 2030
12.07.2021
Evropská komise představí klimaticko-energetickou legislativu, která má zajistit snížení emisí EU o 55 %

Publikace

23.07.2021

Cultivating Just Transition in Central and Eastern Europe: Recommendations for policy makers and NGOs

Přinášíme doporučení pro politiky a nevládní organizace týkající se spravedlivé transformace uhelných regionů. Poznatky vzešly z workshopu Cultivating Just Transition in Central and Eastern Europe. Zaměřili jsme se na participativní proces a zapojení místních obyvatel do přeměny jejich regionu. Dokument je dostupný v angličtině.

Události

23.06.2021

Seminář Data & souvislosti: Emisní povolenky

Zveme Vás na online seminář DATA & SOUVISLOSTI: Emisní povolenky, který pořádá organizace Fakta o klimatu. Uskuteční se ve středu 23. června 2021. Dopoledne proběhne část pro novinář*ky a odpoledne část pro širokou veřejnost. Seminář povedou Tomáš Protivínský, analytitk Fakta o klimatu, a Kateřina Davidová, analytička Centra pro dopravu a energetiku a EUROPEUM.

Projekty

01.10.2020

Towards a climate-neutral EU: funding and incentives for a transformative European Green Deal and Recovery Plan

EEB a Clean Air Action Group (Levegő Munkacsoport) zahájili v říjnu 2020 nový projekt, který si se zaměřuje na fomování rozpočtu EU na období 2021–27 a Plánu na podporu oživení Evropy. Členové konsorcia poskytují expertní vstupy do politického procesu a snaží naplňovat participativní princip. Cílem je umožnit výměnu názorů a učinit nový evropský rozpočet klimaticky odolným. Zároveň se snažíme zvyšovat povědomí o nutnosti vypracovat cílená doporučení pro lepší využívání fondů EU.

V médiích

02.06.2021

denikreferendum.cz: Proč státní pojišťovna EGAP mlží o dvoumiliardové garanci pro Sanjeeva Guptu?

Komentář Jany Maussen a Slávky Sehnalové: Státní pojišťovna Exportní garanční a pojišťovací společnost — EGAP poskytla loni v létě z programu Covid plus, který má sloužit exportérům, kteří se kvůli covidu dostali do potíží a jehož prostředky mají být použity na provozní nebo investiční účely, dvoumiliardovou garanci společnosti Liberty Ostrava. Posléze vyšlo najevo, že se jedná o garanci za úvěr, který poskytla Greensill Bank AG, jež letos v březnu zkrachovala. Veškeré neúspěchy EGAPu tak platí daňový poplatník. A to včetně občanů České republiky, kteří museli svoje podnikání ukončit, protože na podporu z covidových programů nedosáhli.

O nás

Centrum pro dopravu a energetiku (CDE) je nevládní nezisková organizace, která se dlouhodobě zabývá vlivem dopravy a energetiky na životní prostředí, a to zejména v souvislosti s ochranou klimatu a snižováním emisí skleníkových plynů.

Centrum pro dopravu a energetiku

Heřmanova 8
170 00 Praha 7

E-mail: cde@cde-org.cz

IČO: 67980961

více

Hledaný výraz

[ zavřít ]