Aktuality

13.01.2023

Odstartovala Nová zelená úsporám Light. Pomůže lidem s nízkými příjmy

Od pondělí je možné žádat o dotace v rámci programu Nová zelená úsporám Light. Ten cílí na nízkopříjmové skupiny obyvatel se snahou finančně podpořit drobné úpravy vedoucí k úsporám energií. Jde například o výměnu oken či zateplení domů. A to až do výše 150 tisíc korun. Program je vítaným krokem v řešení energetické chudoby. Zároveň je potřeba, aby na něj navázala další cílená podpora.

Tiskové zprávy

21.12.2022
Česko úspěšně zvládlo předsednictví v Radě EU. V tématech energetiky a životního prostředí však nebylo dostatečně ambiciózní
21.12.2022
Systémová opatření proti energetické krizi? Státu zůstává mnoho úkolů i pro příští rok
20.12.2022
Ministři energetiky dosáhli shody na klimatických opatřeních. Ve svých cílech však musí být ambicióznější

Publikace

22.12.2022

Česká republika v čase geopolitických změn: Energetická bezpečnost v centru pozornosti

Ze současného geopolitického vývoje je zřejmé, že se nacházíme na prahu významné změny a přechodu k jinému typu energetických systémů, které budou zahrnovat větší množství obnovitelných zdrojů. Tato tranzice je zásadní pro energetickou bezpečnost i řešení probíhající klimatické krize. Přinášíme policy briefing, který vznikl jako výstup z odborné konference Udržitelně a dostupně: energetická bezpečnost v čase transformace, která se uskutečnila 22. listopadu 2022 v Senátu Parlamentu České republiky pod záštitou místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Jitky Seitlové.

Události

26.08.2022

Webinář: O metanu s Jamesem Turritem

Zveme vás na webinář s Jamesem Turritem z organizace Clean Air Task Force, který mapoval úniky metanu z plynárenské infrastruktury na území EU, včerně Česka. Akce se uskuteční 31. srpna 2022 od 14 hodin online na Zoomu. Webinář bude probíhat v angličtině, k dispozici bude záznam s českými titulky.

Projekty

09.09.2021

Na cestě ke klimaticky neutrální EU: Efektivní rozdělování evropských fondů

Cílem projektu je přispět k efektivnímu využívání evropských fondů, vyzdvihnout příklady dobré praxe a na národní i mezinárodní úrovni sdílet získané poznatky.

Projekt tak pomůže zlepšit úroveň nakládání s fondy EU a evropskou fiskální politiku s ohledem na klimatická opatření a Zelenou dohodu pro Evropu.

V médiích

02.08.2022

denikn.cz: Pálí nás klimatická krize. Její řešení by mělo být pro české předsednictví nejvyšší prioritou

Komentář Štěpána Viziho: Válka na Ukrajině, stoupající ceny energií, rekordní horka a sucha i rozsáhlé požáry. Evropa a s ní Česko dnes čelí bezpečnostní, energetické, sociální a klimatické krizi zároveň a musí hledat cesty, jak všechny tyto krize také zároveň řešit.

O nás

Centrum pro dopravu a energetiku (CDE) je nevládní nezisková organizace, která se dlouhodobě zabývá vlivem dopravy a energetiky na životní prostředí, a to zejména v souvislosti s ochranou klimatu a snižováním emisí skleníkových plynů.

Centrum pro dopravu a energetiku

Heřmanova 8
170 00 Praha 7

E-mail: cde@cde-org.cz

IČO: 67980961

více

Hledaný výraz

[ zavřít ]