Aktuality

27.10.2023

Problémy v Liberty Ostrava pokračují. Stát skrze EGAP jedná o splátkách půjčky

Státní pojišťovna EGAP se dál snaží vypořádat s problematickou zárukou za půjčku Liberty Ostrava. Za huť musela v září zaplatit 1,5 miliardy korun. Na problematickou záruku a nedostatek transparentnosti pojišťovny EGAP dlouhodobě upozorňujeme.

Tiskové zprávy

24.10.2023
Analýza: Nové národní klimatické plány evropských zemí nevedou ke splnění klimatických cílů EU
23.10.2023
Otevřený dopis nevládních organizací evropským komisařům ve věci národních energeticko-klimatických plánů
18.10.2023
Vláda potvrdila konec uhlí v roce 2033, ropa a plyn skončí v roce 2050. Stále však podceňuje obnovitelné zdroje a má nereálné jaderné plány

Publikace

27.11.2023

Jak udělat z Česka lídra zelené transformace?

V říjnu 2023 se v Kampusu Hybernská uskutečnil expertní kulatý stůl na téma “Jak udělat z Česka lídra zelené transformace?”. Akci spolupořádalo Centrum pro dopravu a energetiku, Klimatická koalice a Změna k lepšímu. Cílem kulatého stolu bylo diskutovat pozitivní vizi, jak reálně využít příležitostí zelené transformace v ČR a zajistit si konkurenceschopnost do budoucna. Diskuze se zúčastnili zástupci nevládní sféry, několika českých ministerstev, akademické sféry a soukromého sektoru.

Události

21.06.2023

Evropský energetický systém z pohledu komunitní energetiky: změna rolí a zdrojů

Jak může komunitní energetika přispět ke spravedlivé a bezpečné energetické transformaci? Zúčastněte se diskuse, kterou pořádáme společně s European Climate Initiative (EUKI) v rámci European Sustainable Energy Week. Připojte se k události.

Projekty

01.03.2023

LIFE TogetherFor1.5

Projekt LIFE TogetherFor1.5 je celoevropský projekt, jehož cílem je sladit klimatickou a energetickou politiku EU s opatřeními pro dosažení cíle Pařížské dohody - udržet globální oteplení pod 1,5 °C. Projekt využívá příležitostí, které nabízí klimatická a energetická politika na národní i evropské úrovni.

V médiích

29.11.2023

Hospodářské noviny: Česko i svět musí přestat dotovat fosilní paliva. Jinak klimatickou krizi nevyřešíme

Komentář Kateřiny Davidové ke klimatické konferenci COP28 a dotování fosilních paliv. 

O nás

Centrum pro dopravu a energetiku (CDE) je organizace, která se dlouhodobě zabývá vlivem dopravy a energetiky na životní prostředí, a to zejména v souvislosti s ochranou klimatu a snižováním emisí skleníkových plynů.

Centrum pro dopravu a energetiku

Heřmanova 8
170 00 Praha 7

E-mail: cde@cde-org.cz

IČO: 67980961

více

Hledaný výraz

[ zavřít ]